آریا بارون

قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل چقدر است و محاسبه آن به چه عواملی بستگی دارد؟ محاسبه قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در واقع معیار محاسبه قیمت بر اساس نوع ساندویچ پانل، ابعاد و کیفیت آنها تعیین می‌گردد.

به بیان دیگر قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل با توجه به نوع آن که می‌تواند ساندویچ پانل سردخانه‌ای، ساندویچ پانل کلین روم و جنس ورق استفاده شده، نوع و جنس عایق کارشده (هسته داخلی)، همچنین ضخامت و میزان فشردگی و کیفیت آن‌ها لحاظ می‌گردد.

اگر قصد دارید به صورت کامل با نحوه محاسبه و عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به خواندن این مطلب ادامه دهید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل‌

قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل به فاکتورهای زیادی وابسته است و نمی‌توان قیمت مشخص بدون انجام محاسبات ارائه کرد. همچنین این فاکتورها معمولاً توسط مهندس متخصص بر اساس شرایط محیطی، نوع کاربرد سازه و بودجه تعیین می‌گردند. این فاکتورها عبارت است از:

تأثیر جنس و ضخامت ورق‌ها بر قیمت ساندویچ پانل ها

ورق‌ها از اجزا بیرونی در ساندویچ پانل‌ها محسوب شده و انواع متفاوتی از قبیل آلومینیوم، آلو زینک و گالوانیزه دارند. این ورق‌ها از پانل و فوم در برابر شرایط و عوامل بیرونی مانند باد، بارندگی، ضربه و همچنین آتش‌سوزی محافظت می‌کنند.

استفاده از جنس فولادی و آلومینیوم برای ورق، هرکدام تأثیر متفاوتی را بر روی قیمت ساندویچ پانل خواهند گذاشت.

همچنین ورق تخت در مقابل ورق پروفیل سازی شده و شکل‌گرفته مانند ذوزنقه‌ای یا موجدار قیمت متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت.

در کنار نوع و جنس، ضخامت و کیفیت ورق‌ها و همچنین وارداتی بودن یا تولید داخلی بودن آنها بر روی قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل بسیار تأثیرگذار خواهند بود. در نهایت اینکه پانل‌ها ممکن است دو طرف ورق یا یک طرف ورق باشند که این نیز خود موجب بروز تغییر در قیمت نهایی خواهد گردید.

تأثیر جنس و قطر فوم‌ها بر قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل

جنس فوم‌ها (لایه داخلی) در ساندویچ پانل بسته به نوع کاربری و مکان مورداستفاده از آن‌ها انواع متفاوتی از قبیل عایق پلی‌یورتان، پلی‌استایرن، پشم سنگ، پشم‌شیشه و… دارند.

فوم‌ها که در مرکز و هسته داخلی ساندویچ پانل‌ها قرار گرفته‌اند، آن‌ها را در برابر حرارت، رطوبت و یا صدا عایق می‌کنند. بنابراین نقش مهمی در کیفیت پانل‌ها خواهند داشت.

 در فوم‌ها چگالی و تراکم در کنار کیفیت و جنسی که در آن به‌کاررفته است، همچنین وارداتی بودن آن در تعیین قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل نقش‌آفرین خواهند بود. 

ضخامت و نوع فوم ساندویچ پانل باید نسبت به کاربرد و نوع نیاز، همچنین شرایط آب‌وهوایی و بودجه انتخاب شود تا از هرگونه هزینه‌های اضافی اجتناب شود. بهتر است با مشاوران ما در این زمینه مشورت نمایید.

کیفیت تزریق فوم ساندویچ پانل 

در تولید ساندویچ پانل نیز همچون هرگونه مصالح ساختمانی دیگری می‌بایست اصول و استانداردهایی رعایت شود که یکی از این استانداردها، تزریق یکنواخت فوم در بین ورق‌ها است. هرچه این یکنواختی در پانل بیشتر باشد، کیفیت بالاتری نیز دارد. 

تأثیر برند و شرکت تولیدکننده بر قیمت ساندویچ پانل

برند و شرکت تولیدکننده نیز از جمله مواردی است که در تعیین قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل نقش اساسی دارد. به‌کارگیری ماشین‌آلات پیشرفته، همچنین استفاده از ابزارها و موارد اولیه باکیفیت در تولید، تأثیر بسزایی بر روی قیمت خواهد داشت. 

تأثیر نوسانات ارز بر روی قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل

همان‌طور که می‌دانید قیمت ارز هر روز در حال تغییر و نوسان است. از آنجایی که ساندویچ پانل‌ها یا قسمتی از مصالح موجود در آن‌ها ممکن است وارداتی باشند، مسلماً روی قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل تأثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین قیمت ساندویچ پانل به‌خاطر نوسانات شدید قیمت ورق و مواد اولیه به‌صورت روزانه تغییر می‌کند.  

بالارفتن قیمت ارز و دلار روی هزینه‌های تولید و همچنین دستمزد کارگران نیز تأثیر می‌گذارد. همچنین هزینه حمل‌ونقل نیز تحت‌تأثیر قیمت سوخت و بنزین نوسان پیدا خواهد کرد.

نکته: 

استفاده از ساندویچ پانل در ساختمان با توجه‌ به ویژگی ساختاری‌شان و همچنین قابلیت آنها در حل بسیاری مشکلات مربوط به زلزله و آتش‌ سوزی، سبب نجات جان بسیاری افراد می‌شوند. ازاین‌رو هزینه‌کردن برای تهیه محصولی باکیفیت و مرغوب امری مهم است. 

هزینه نصب و اجرای ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل نیازمند تخصص و متخصص حرفه‌ای در این زمینه است. هزینه نصب و نصاب هر مترمربع ساندویچ پانل سقفی با نصب هر مترمربع ساندویچ پانل دیواری متفاوت است. زیرا نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل در سقف با نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل در دیوار فرق می‌کند. 

همچنین پوشش سقف و نحوه نصب ساندویچ پانل‌ها در سازه‌های مختلف از جمله فلزی، سوله‌های شیب‌دار، سوله قوسی، سازه‌های فضایی و… تفاوت‌های آشکاری دارند و به‌کارگرفتن فلاشینگ‌ها و آبروها در هرکدام مختلف است.

 عوامل مؤثر در تعیین قیمت اجرای ساندویچ پانل در سازه‌های بزرگ

مهم‌ترین مسئله در تعیین قیمت ساندویچ پانل برای سازه‌های بزرگ، بررسی محل احداث پروژه می‌باشد. توجه داشته باشید که شرایط آب‌وهوایی منطقه می‌تواند نوع ساندویچ پانل و در نهایت قیمت اجرای ساندویچ پانل انتخاب شده را تغییر دهد. 

زمان تحویل کار و همچنین طول پانل مورد استفاده در پروژه‌ها متغیر است. این موضوع معمولاً باعث می شود قیمتی که برای نصب ارائه می‌شود، متفاوت باشد. 

هر گونه تغییر سلیقه‌ای از سوی کارفرمایان در جهت زیبا سازی در نما و همچنین ایمن‌سازی پروژه در برابر بارش برف و باران قیمت اجرای ساندویچ پانل را دستخوش تغییرات خواهد کرد.

قیمت مناسب ساندویچ پانل  

 این محصولات مقرون‌به‌صرفه هستند چرا که به دلیل عدم خوردگی نیاز به تعمیرات نداشته و چون در برابر رطوبت هم مقاوم‌اند میکروبی در آن تجمع نمی‌یابد، بهداشتی هستند. همچنین نسبت به مزایا و ویژگی‌هایی خاصی که دارند بسیاری کارفرمایان، مهندسان و مدیران پروژه ترجیح می‌دهند به‌جای مصالح سنتی از این مصالح استفاده نمایند. 

ویژگی‌های دیگرکه باعث به‌ صرفه بودن قیمت هرمترمربع ساندویچ پانل می‌شود عبارت‌اند از:

  • صرفه‌جویی در زمان 
  • عایق حرارت در برابر سرما و گرما 
  • عایق در برابر صدا و رطوبت
  • عمر بالا ساندویچ پانل‌ها
  • مقاوم در مقابل آتش 
  • ایمنی سلامتی 
  • سبک بودن و افرایش طول عمر سازه
  • استحکام و دوام بیشتر 
  • قابل‌استفاده در تمامی اقلیم‌ها
  • حمل‌ونقل و جابه‌جایی آسان

عوامل موثر بر قیمت انواع ساندویچ پانل های کدامند؟

همان‌طور که گفته شد، عوامل بسیاری می‌تواند در تعیین قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل نقش داشته باشد؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید این مصالح برای انتخاب بهترین ساندویچ پانل با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کاربرد برای فضای موردنیاز خود، با کارشناسان آریا بارون تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

مطالب مشابه

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

مجله آریا بارون
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها