آریا بارون

قیمت ساندویچ پانل سقفی

علاوه بر ویژگی‌های استحکام، مقاومت و زیبایی نمای ساختمان، مقرون‌به‌صرفه بودن ساندویچ پانل مخصوصاً در پروژه‌های بزرگ و متراژهای بالا اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین قیمت ساندویچ پنل سقفی یکی از عواملی است که در هنگام خرید در تصمیم‌گیری خریداران، کارفرمایان و مدیران پروژه‌ها تأثیر دارد. 

فاکتورهای اثرگذار بر روی قیمت ساندویچ پانل سقفی

همان‌طور که گفته شد قطعاً یکی از عوامل تعیین‌کننده در خرید ساندویچ پانل قیمت آنها است. هنگام خرید با رنج قیمتی متفاوتی روبرو می‌شوید. به دلیل اینکه عوامل مختلفی بر قیمت ساندویچ پانل سقفی تأثیر می‌گذارد. از جمله آنها، مساحت و متراژ، جنس لایه عایق و چگالی آن، کیفیت مواد اولیه، تجهیزات خط تولید کارخانه، هزینه‌های جانبی و … میباشد.  

پوشش سطحی یا روکش پانل و همچنین طرح انتخابی ساندویچ پانل سقفی نیز روی قیمت ساندویچ پانل سقفی تأثیرگذار خواهند بود.

قیمت ساندویچ پانل سقفی بر اساس متراژ و مساحت

قیمت ساندویچ پنل سقفی برحسب مترمربع محاسبه شده و به فروش می‌رسند. هر چه مساحت و متراژ سقف ساختمان یا سوله بیشتر باشد، باید متراژ بیشتری از پانل سقفی خریداری شده و در نتیجه باید هزینه بیشتری برای آن پرداخت شود.

هزینه نهایی خرید ساندویچ پانل سقفی تا حد زیادی بستگی به ابعاد و اندازه ساختمان یا سوله موردنظر شما دارد.

قیمت ساندویچ پانل سقفی بر اساس جنس لایه داخلی (فوم داخلی) و ورق‌ها

هر ساندویچ پانل چه ساندویچ پانل دیواری چه سقفی شامل لایه‌های متراکم و فشرده‌ای است که متشکل از دو ورقه فلزی است که در بین آن مادهای عایق به‌کاررفته است. جنس ورق‌های ساندویچ پانل‌های سقفی و همچنین فوم داخلی آن از جمله عوامل دیگری هستند که در تعیین قیمت نقش مهمی دارند است.

ورق‌های ساندویچ پانل سقفی انواع متفاوتی دارند. می‌تواند از جنس آلومینیوم، آلو زینک و گالوانیزه باشد. باتوجه‌به جنس و کیفیت فلزات و همچنین نوع جنس هسته و لایه داخلی، قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل سقفی متفاوت خواهد بود.

به‌عنوان‌مثال معمولاً قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل سقفی از جنس ورق آلومینیوم از نوع گالوانیزه آن بیشتر خواهد بود. همچنین ساندویچ پانل‌های با یک رو ورق قیمت کمتری از دو رو ورق دارند و اقتصادی‌تر هستند.

قبل از خرید می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها و اطلاع از قیمت ساندویچ پانل سقفی از مشاوران آریا بارون کمک بگیرید تا ساندویچ پانل موردنیاز خود با هزینه‌های مناسب‌تری خریداری نمایید. 

قیمت ساندویچ پانل سقفی بر اساس ضخامت لایه داخلی و ورق‌ها

ضخامت ورق‌های فلزی و همچنین چگالی لایه داخلی نیز از دیگر مواردی است که بر قیمت ساندویچ پانل‌های سقفی تأثیر می‌گذارد. 

باتوجه‌به کاربری چگالی لایه عایق داخلی یا ضخامت ورق‌ها تعیین می‌شود. مثلاً در یک سردخانه عایق بودن سقف اهمیت ویژه‌ای دارد؛ بنابراین باید از ورق‌های با ضخامت بیشتر و لایه عایقی با چگالی بالاتری استفاده شود.

درصورتی‌که برای یک ساختمان مسکونی نیازی به استفاده از ساندویچ پانل سقفی با ضخامت بالا نیست بنابراین هزینه شما کاهش می باید.

قیمت ساندویچ پانل سقفی بر اساس کیفیت مواد اولیه و تجهیزات 

کیفیت مواد اولیه و تجهیزاتی که برای ساخت پانل‌های سقفی استفاده می‌شود نیز عامل تأثیرگذار دیگری بر روی قیمت آنها است. قیمت‌ها پانل‌های وارداتی با تغییر قیمت ارز معمولاً دستخوش تغییراتی می‌شوند؛ بنابراین در بازه‌های زمانی مختلف ممکن است متفاوت باشد. همین موضوع قیمت ساندویچ پانل سقفی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.  

هرچه یک کارخانه از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت‌تری در تولید پانل‌ها استفاده نماید و همچنین خط تولید و تجهیزات مجهزتر و ماشین‌آلات مدرنی را استفاده کند، طبیعتاً انتظار می‌رود قیمت بالاتری ارائه دهند.

هزینه حمل‌ونقل و نصب

درصورتی‌که قصد خرید ساندویچ پانل سقفی را دارید، برای برآورد قیمت آن، هزینه‌های جانبی از جمله هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل و نصب این پانل‌ها را نیز نظر بگیرید. باوجوداینکه نصب ساندویچ پانل کار پیچیده و سختی نیست اما بهتر است از نیروی متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید تا از وجود هرگونه مشکل در فرایند نصب جلوگیری کنید.

استعلام قیمت ساندویچ پانل سقفی به چه صورت است؟

باتوجه‌به شرایط روز بازار و نوسانات ارز، قیمت این پانل‌ها روزانه تغییر کرده و متناسب با شرایط بازار به مشتریان عرضه میشود. ازاین‌رو مهم است پیش از خرید اطلاعات به‌روزی از قیمت ساندویج پانل سقفی در بازار را داشته باشید. 

جهت اطلاع از قیمت بروز شده و دقیق ساندویچ پانل سقفی موردنیاز خود می‌توان به وب‌سایت آریا بارون مراجعه نمایید. همچنین اگر در ارتباط با دیگر انواع ساندویچ پانل چون، ساندویچ پانل سردخانه‌ای و ساندویچ پانل کلین روم می‌خواهید اطلاعات کسب کنید، می‌توانید سؤالات خود را در خصوص خرید ساندویچ پانل سقفی با کارشناسان آریا بارون به اشتراک بگذارید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

مطالب مشابه

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

مجله آریا بارون
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها