آریا بارون

فروش ساندویچ پانل

این روزهای مخصوصاً در شهرهای بزرگ شاهد رشد ساخت‌وسازها و توسعه فروش ساندویچ پانل هستیم. چرا که بسیاری به مزایای استفاده از آنها پی برده‌اند. همچنین باتوجه‌به کاربرد این محصولات در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی داریم. این روزها شاهد جایگزین شدن ساندویچ پنل‌ها به‌جای مصالح سنتی هستیم.

 این مصالح نه‌تنها مصالحی مقاوم و مستحکم هستند بلکه با مزایای بسیاری که دارند استفاده از آن‌ها در برخی شرایط منطقی‌تر به نظرمی رسد. همین امر باعث گسترش فروش ساندویچ پانل در کشور ایران شده است. عوامل دیگری نیز در بالا بودن فروش ساندویچ پانل تأثیر دارند که در ادامه این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

عوامل مؤثر در بالا بودن فروش ساندویچ پانل

عوامل مختلفی در بالا بودن فروش ساندویچ پانل و عرضه آن تأثیرگذار است که در ادامه شما را با برخی از آن‌ها آشنا می‌سازیم.

مقرون‌به‌صرفه در برابر مصالح سنتی

قیمت تمام‌شده پروژه با استفاده از ساندویچ پانل با وجود سرعت بالای حمل و نصب آسان آن‌ها تا حد زیادی کمتر از انجام پروژه با مصالح سنتی خواهد بود.
همچنین بالا بودن فروش ساندویچ پانل به دلیل کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی از هزینه‌های ساخت است. 

سبک بودن و قابلیت جابه‌جایی 

سبک بودن سازه خسارات ناشی از زلزله را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. به همین دلیل عرضه و تقاضا برای ساندویچ پانل در مناطق زلزله‌خیز افزایش پیدا کرده است.

آسانی و سرعت در نصب و اجرا

سهولت و سرعت در اجرای ساندویچ پانل‌ها باعث کاهش زمان اجرای پروژه می‌شود. همچنین سرعت در حمل و نصب آسان ساندویچ پانل‌ها یکی از مزیت‌های اصلی این محصول به شمار می‌رود. این موضوع یکی از دلایل بالابردن فروش ساندویچ پانل این روزها و ترجیح آن نسبت به مصالح سنتی است. 

همچنین نصب ساندویچ پانل‌ها، حتی در ارتفاعات بالا، به‌سادگی و سرعت انجام می‌گیرد.

عایق حرارتی و صوتی

ساندویچ پانل‌ها عایق صوت و حرارت هستند و استفاده از آن‌ها در ساخت‌وسازها تحول بزرگی در ساخت‌وساز ایجاد کرده است. انواع ساندویچ پانل‌ها با داشتن لایه‌ای داخلی از جنس فوم عایق مانع اتلاف انرژی می‌شوند.

مقاوم در انتقال رطوبت 

استفاده از ساندویچ پانل‌ها در محیط‌های مرطوب باعث افزایش طول عمر چندین برابری ساختمان می‌شود.

افزایش طول عمر مفید ساختمان و تأسیسات

پانل دیواری و سقفی در برابر رطوبت هوا و شرایط خورنده محیطی دچار آسیب‌های ناشی از خورندگی نمی‌شوند. همچنین در صورت نیاز به تعمیر می‌توان به‌سادگی آن‌ها را با انواع سالم و نو جایگزین کرد. این موضوع علاوه بر سبک بودن این مصالح باعث افزایش عمر مفید ساختمان شده و دلیل بالارفتن فروش ساندویچ پانل‌ها شده است.

 فروش ساندویچ پانل دیواری و سقفی

ساندویچ پانل در دو نوع سقفی و دیواری تولید می‌شوند و ازآنجایی‌که از اسمشان نیز پیداست پوششی برای سقف، دیوار و نما بکار هستند. تفاوت بین این‌ها در نوع ورقه‌های به‌کاررفته و ماده میانی آن و همچنین به مکانی که مورداستفاده قرار می‌گیرند، است. 

این روزها فروش ساندویچ پانل برای استفاده در ساختمان نیز افزایش‌یافته است. این موضوع به دلیل منفعت‌ها و مزایایی است که این مصالح دارند. بسیاری کارفرمایان و مدیران، خصوصاً در پروژه‌های خاص یا بزرگ و یا پروژه‌هایی که سرعت کار اهمیت دارد، ترجیح می‌دهند از این مصالح استفاده کنند. 

انواع ساندویچ پانل‌ها نه‌تنها در ساخت و صنایع مدرن بلکه در بازسازی بناها و ساختمان‌های قدیمی نیز استفاده می‌شود.

فروش ساندویچ پانل برای نمای ساختمان

کاهش هزینه‌های ساختمانی و افزایش طول عمر ساختمان‌ها از جمله اهدافی است که این روزها با پیشرفت تکنولوژی به آن توجه بیشتری شده است؛ بنابراین موضوع مهندسان سعی بر این دارند که در ساخت‌وساز و طراحی‌های خود از مصالح و تجهیزات سبک و با کاربری‌های بالاتری استفاده نمایند.

با توجه مطالب گفته شده شاهد رشد فروش ساندویچ پانل برای استفاده در ساختمان به‌ویژه در نمای ساختمان هستیم. این مصالح مدرن به افزایش مقاومت ساختمان در برابر شرایط جوی مختلف کمک کرده و به دلیل سبک بودن و کاهش بارهای اضافی تأثیر بسزایی بر افزایش عمر سازه و تجهیزات ساختمان آن دارند.

فروش ساندویچ پانل بی‌کیفیت

مصالح پیش‌ساخته به دلیل افزایش رشد جمعیت و در نتیجه نیاز به مصالح ارزان‌تر اما باکیفیت بالا ابداع شد. یکی از این مصالح ساندویچ پانل‌ها هستند که باتوجه‌به مزایای ویژه خود موردتوجه همگان از جمله مهندسان، پیمانکاران و کارفرمایان پروژه‌های ساخت‌وساز قرار گرفت.

اما متأسفانه مانند هر محصول دیگری به‌تدریج فروش ساندویچ پانل بی‌کیفیت نیز در بازار صورت گرفت. این پانل‌ها نه‌تنها از کیفیت ساخت فاصله دارد، بلکه ضررهای مالی و ایمنی را متوجه پیمانکاران می‌کند؛ بنابراین برای خرید هوشمندانه بهتر است شرکت‌های معتبر را انتخاب نمایید.

نکات مهم و اثرگذار در تهیه ساندویچ پانل بی‌کیفیت 

  • جنس نامرغوب هسته مرکزی به‌عنوان عایق
  • متریال بی‌کیفیت و ضخامت نامناسب ورق‌های زیرورو 
  • خط تولید ساندویچ پانل و نحوه تولید بی‌کیفیت 

نکته پایانی درمورد فروش ساندویچ پانل

خوشبختانه تولیدکنندگان و شرکت‌های معتبر و شناخته شده‌ای وجود دارند که ساندویچ پانل‌های باکیفیتی ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها رضایت مشتری را به سود بالا ترجیح می‌دهند.

بنابراین بهتر است برای تضمین کیفیت ساندویچ پانل و مطمئن بودن از قیمت مناسب فروش ساندویچ پانل موردنظر خود به شرکت‌های شناخته شده مانند آریا بارون مراجعه نمایید.

این شرکت با چندین سال سابقه در حوزه فروش ساندویچ پنل از بهترین تولیدکنندگان انواع ساندویچ پنل است.

برای خرید انواع ساندویچ پنل با قیمت مناسب می‌توانید از طریق وب‌سایت آریا بارون اقدام کنید و همچنین سؤالات خود را در خصوص خرید انواع ساندویچ پنل مانند ساندویچ پانل کلین روم و یا ساندویچ پانل سردخانه‌ای با کارشناسان آن در میان بگذارید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

مطالب مشابه

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

مجله آریا بارون
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها